O nás

O nás

Milkeffekt je českou firmou vyrábějící sýry v podhůří Beskyd. Naše firma se specializuje na výrobu tradičních českých a slovenských sýrů. K výrobě našich sýrů používáme surovinu od ověřených dodavatelů, kteří splňují vysoké požadavky na kvalitu dodávané suroviny a hygienu provozu. Od roku 2009 jsme držitelem mezinárodně uznávaného certifikátu IFS (International Food Standard), který je každý rok prověřován vysoce náročnými audity, které jsme vždy splnili na úrovní High level.

Za kvalitou a hezkým vzhledem výrobků firmy stojí především naši zaměstnanci. Zaměstnáváme zhruba 100 osob, kterým z 90 % dominují především ženy. Zaměstnankyním pod šikovnýma rukama vznikají korbačíky, pařeničky, nitě, copy a copánky, oštěpky a mnoho dalších sýrových výrobků.

Jsme regionálním dodavatelem našich sýrových specialit do prodejen Kaufland v Moravskoslezském kraji.

Naše výrobky

Důležitou liní naší výroby jsou jedinečné Jánošikovy oštěpky – tento unikátní sýr je vhodný zejména ke grilování, nebo pečení v troubě či na pánvi. Sýr se za tepla neroztéká, pouze se nafoukne a změkne. Jánošíkův oštěpek nejlépe chutná ještě teplý, kdy je měkký a vláčný, společně s brusinkovou marmeládou tvoří nezapomenutelnou kombinaci chutí, které nikdo neodolá.

Třetí linií výroby jsou marinované sýry v řepkovém oleji. Vyrábíme široký sortiment marinovaných sýrů různých chutí a velikostí. Sýr je nakládán do kvalitního řepkového oleje společně s vybranými druhy bylinek a koření, které po uležení dodávají sýru neopakovatelnou chuť. Našim skvostem marinovaných sýrů je HERMELIN, který získal nejedno ocenění na veletrzích a gastronomických událostech. Marinován je původní český Sedlčanský hermelín, který má ideální konzistenci a kvalitu. Společně s unikátní kombinací směsi koření, tvoří neopakovatelnou chuť, které se konkurenční výrobky nemohou rovnat.

K rozšíření nabízeného sortimentu, můžeme našim zákazníkům nabídnout produkty od jiných výrobců se kterými dlouhodobě spolupracujeme. Mezi tyto produkty patří tvrdé Španělské ovčí a kozí sýry, tradiční Slovenská bryndza z Kluknavské mlékárny, Slovenský ovčí sýr a mnoho jiných produktů, které splňují naše kvalitativní a chuťové požadavky.

Certifikáty a ocenění